Forigo
Seade kui rätsepaülikond
kivimatja Forigo G35
Kivimatjad
F2
Horisontaalfreesid
F61
Sõrmfreesid
FTP
Eriseadmed
Tootjast

FORIGO nime all toodetakse laia valikut mullaharimisseadmeid juba alates 1972. aastast, mil vennad Forigod esimesed freesid turule tõid. Tootja nimi Roter Italia ongi inspireeritud ühelt poolt esimeste toodetud seadmete, sõrmfreeside nimetusest, teisalt tootja kodumaast Itaaliast, mis seesuguste seadmete väljatöötamiseks ideaalselt keerukaid pinnasevorme pakub. 


Ettevõtte moto "Seade kui rätsepaülikond" viitab kliendi vajaduste järgi komplekteeritud seadmetele. Seejuures ei piirdu valik standardsete detailide omavahelise kombineerimisega, vaid ka täiesti unikaalsete detailide loomisega, mis põhiseadme kliendi vajadustele vastavaks muudavad.


85% ettevõtte toodangust müüakse väljaspool Itaaliat. Seadmete vastupidavus ja läbimõeldus on loonud klientide usalduse ning kasvatanud ettevõtet enam kui 40-aastase tegutsemisaja jooksul. Tootevalikus on üle 400 erineva mullaharimisseadme.

Kivimatja

Nagu ka nimi ütleb, on kivimatja puhul tegu seadmega, mis kivid mulla alla matab. Lisaks purustab seade suuremad kamakad ning taimejäänused ja matab suured purunematud tükid koos kividega pehme ning õhulise peenmulla alla.


Kivimatjate rootor pöörleb sõidusuunale vastupidises suunas, tõstes nii pinnast seadme kesta alla, kus kivid ja purunematud kamakad vibreeriva varbseina vastu põrkudes  freesi loodud süvendisse kukuvad ning peeneteraline osa sellest läbi süvendile katteks sõelutakse. Kivimatjad on ääretult võimekad ja vastupidavad ning nende abil võib luua istutusvalmis peenra ka täiesti harimata rohumaale.