Mazzotti
Arenev tehnoloogia
Mazzotti IBIS
IBIS seeria
Mazzotti ALLCROP
ALL CROP
Mazzotti MAF
MAF seeria
Mazzottist

Mazzotti s.r.l. on enam kui 70 aasta pikkune kogemus iseliikuvate põllumajandusseadmete tootmisel. Ettevõtte rajas põllumajandusega tegelev perekond Mazzotti - tänu vahetutele kogemustele sündisid innovatiivsed ning väljapaistvad seadmed. Esimese iseliikuva taimekaitsepritsi  ehitas Mazzotti 1987. aastal ning saavutas vaid mõne aastaga Itaalias turuliidri positsiooni. Viimase kümnendi jooksul toimunud toidu nõudluse kasv, mis on toonud kaasa täppispõllumajanduse üha kiirema arengu, ajendas ettevõtet suunama oma pilku uutele turgudele ning nüüd valmib 80% toodangust ekspordiks.


Ettevõte on spetsialiseerunud iseliikuvate taimekaitsepritside arendamisele ja tootmisele, pakkudes sobivat lahendust erinevatesse taimekasvatusega tegelevatesse ettevõtetesse. 2017. aastast alates kuulub Mazzotti täielikult John Deere kontserni. Koos jagatakse väärtuseid nagu terviklikkus, kvaliteet ja innovatsioon.

IBIS 2130/2530

IBIS seeria mudelite puhul on põhitähelepanu kompaktse väikse kaaluga iseliikuva pritsi võimekuse, turvalisuse ja mugavuse arendamisel. Mudelid 2130 ja 2530 on ideaalsed aianditesse, kus nad pakuvad konkurentsitut eelist oma kerge kaalu, töökiiruse ja ulatuslike kohandamisvõimaluste poolest. 


Kompaktne prits pakub kasutajale avara vaatega ruumikat kabiini. Juhil on põllust hea õlevaade, kuna istub esirataste kohal. Samuti  ei piira transpordiasendis poomid nähtavust liikluses osaledes. Mugavust lisab kliimaseade, õhkiste ning madal müratase (67,4 dBA), kasutaa turvalisuse tagab Euroopa kõrgeimale ohutusstandardile vastav ehitus.


Pöörava esiteljega  IBIS pakub vaid 4,8 m pöördelaiust, 4 pöörava rattaga (jäljes pöörav) IBISe pöördelaius on 3,9 m.


Ise tasakaalustuv ja kõrgust hoidev poom on välja töötatud suurema kiirusega pritsimiseks. Samuti on oluline poomi kaitsekihi vastupidavus - poomi osad käivad liivapritsis, kaetakse roostekaitse ning 2 lakikihiga. Lisaks terasest poomile on võimalik tellida prits ka roostevabast terasest poomiga. Poomi kõrgust saab muuta vahemikus 500 mm kuni 1970 mm maapinnast. Tilgaluku ja 3 tuuletriivi vähendava pihustiga pihustikandurid paiknevad poomisõrestiku sees.


M-seeria IBIS pritsid on mõeldud eriti rasketes oludes töötamiseks. Kasutusel on topelt jõuülekanne - hüdrostaatiline ning diferentsiaaliga ülekanne. Samuti hõlbustab mägistel aladel ja aiandites töötamist madal raskuskese.

IBIS 3180 LP

IBIS seeria uusim mudel on 3180 LP, kus on kasutusel Mazzotti parimatel taimekaitsepritsidel kasutatav tehnoloogia. Uus vedrustus, mootor, elektroonika ja varustus ei jäta kahtlust valiku õigsuses.


Kompaktne iseliikuv pritsi tühikaal on vaid 6300 kg, mis vähendab pinnase kokku surumisest tulenevat kahju. Põhipaagi maht on 3150 liitrit ning puhtavee paagi mahutavus 290  liitrit. Prits võimaldab töökiirust üle 15 km/h.


Kompaktne prits pakub kasutajale avara vaatega ruumikat kabiini. Juhil on põllust hea ülevaade, kuna istub esirataste kohal. Samuti  ei piira transpordiasendis poomid nähtavust liikluses osaledes. Kabiini liikumise teeb mugavaks hüdrauliline redel. Mugavust lisab kliimaseade, õhkiste ning madal müratase (67,4 dBA), kasutaja turvalisuse tagab Euroopa kõrgeimale ohutusstandardile vastav ehitus. Standardvarustuses on nii töö- kui transpordituled, samuti kõigil 4 rattal porilauad.


IBIS 3180 LP pritsidel on eraldi vedrustus tagaratastel ning esisillal, mis suurendab maanteel sõites turvalisust ning parendab töötulemusi kiiresti pritsides. Esi- ja tagavedrustust reguleeritakse 4 + 4 rõhuaku abil (õli/lämmastik), vedrustust toetavad 2 õli-lämmastik amortisaatorit. Nii on tagatud mugavus ja stabiilsus tühja kui ka täis paagiga sõites.


IBIS 3180 pöörderaadius on 6400 mm.


Standardne kliirens on IBIS 3180 pritsil 1500 mm, mis aitab vältida kõrgemate kultuuride kahjustamist. Võimalik on tellida prits ka kliirensiga 1700 või 1800 mm. Rataste vahekaugus on mehaaniliselt muudetav - 2250, 2500, 2700 või 3000 mm. Optimaalse stabiilsuse tagamiseks võib maksimaalset kliirensit rakendada vaid tasasel pinnal ja maksimaalse ratastaste vahekaugusega. 


Ise tasakaalustuv ja kõrgust hoidev Ti-M võrepoom on välja töötatud suurema kiirusega pritsimiseks. Samuti on oluline poomi kaitsekihi vastupidavus - poomi osad käivad liivapritsis, kaetakse roostekaitse ning 2 lakikihiga. Lisaks terasest poomile on võimalik tellida prits ka roostevabast terasest poomiga. Poomi kõrgust saab muuta vahemikus 500 mm kuni 2700 mm maapinnast. Kuni 28-meetrised poomid on saadaval ka õhkkardina süsteemiga. Tilgaluku ja 3 tuuletriivi vähendava pihustiga pihustikandurid paiknevad poomisõrestiku sees.


M-seeria IBIS pritsid on mõeldud eriti rasketes oludes töötamiseks. Kasutusel on topelt jõuülekanne - hüdrostaatiline ning diferentsiaaliga ülekanne. Samuti hõlbustab mägistel aladel ja aiandites töötamist madal raskuskese. IBIS 3180 on saadaval 2 tagaratta või 4 ratta veolisena. 4 ratta veolisel mudelil on ka Poclain veo- ja libisemisvastane süsteem. 


Baasvarustuses pritsi on võimalik täiendada 

* kuni 500 l/min  võimsusega pumba ning paakide täitmiseks rullil voolikuga

* automaatset poomide sulgemist võimaldava GPS-ga

* värvilise monitoriga

* 3 sensoriga poomi automaatse tasakaalustamise süsteemiga NORAC

* lisaantenniga, mis koos GPS-ga annab täieliku ülevaate maastikust mägistes oludes

* pritsi isejuhtimine Trimble süsteemiga

* rullil voolik pritsi pesuks

* esi- ja tagaratastele kaitserauad ratta ning hüdromootori kaitseks

* kompressoriga voolik rullil radiaatorite jms puhastamiseks

* esi- või tahavaatekaamera

* lai valik erinevaid rehve