Agriplast_uus
Kõrgkvaliteetsed kiletooted
Agriplast srl

Agriplast alustas põllumajanduses vajalike polüetüleenist kilede tootmist 1975. aastal Vittorias Itaalias. Tänu püsivale arendustegevusele ja innovatsioonile tõusis ettevõte kiiresti kasvavas sektoris juhtivaks tootjaks. 1992. aastal avati juba uus tootmishoone pakkekilede tootmiseks. Uusimate tehnoloogiliste lahendustega tootmisüksuste lisamine on aidanud ettevõttel areneda nii kvaliteedi kui ka mahtude poolest maailmas valdkonna üheks suurtootjaks.  Kilede tootmises on liigutud kiirete sammudega ühekihilisest kolmekihilise ning tänaseks päevaks juba viiest ja seitsmest kihist pressitud kile juurde, mis on ka toodete valikut oluliselt laiendanud.

Agriplasti põllumajanduskiled

Agribio on biolagunev peenrakile, mis on välja töötatud eesmärgiga minimeerida negatiivset mõju loodusele. Kilet valmistatakse erineva paksuse ja värviga, et kaetud saaks iga kasvataja vajadused. Talvise ja kevadise kasvutsükliga kultuuride puhul on populaarseim Agribio Nero, samas Agribio Fumè on soojendava omadusega ning annab varastele taimedele kasvuks hoogu. Kevade ja suve kultuuride jaoks on mõeldud Agribio BiancoNero, mis võimaldab hästi pinnase temperatuuri optimeerida. 

EcoTIF on täielikult vett mitte läbilaskev kile, mida kasutatakse pinnase desinfitseerimiseks kemikaalidega (sh ka DMDS ja kloropikriin), kuid see sobib hästi ka solarisatsioonikileks, tekitades kõrge temperatuuri tavapärastest solarisatsioonikiledest lühema ajaga. Kilet toodetakse kas läbipaistvana ühekordseks steriliseerimiseks või musta/valge-musta/rohelise kilena katma kogu tsüklit alustades steriliseerimisest kuni peenrakatteni. EcoPIC kilet kasutatakse fumigeerimisel ja tavapärase peenrakilena eelkõige maasikate kasvatamisel.

Agriplasti tootevalikust leiab ka patenteeritud kõrgtehnoloogilised kasvuhoonekiled Solex (ülihea valguses läbipaistvus koos kõrgete temperatuuride kontrolliga), SuperSolex (väga suur infrapunavalguse blokeering koos hea läbipaistvusega kuumadesse piirkondadesse või tundlikele taimedele; ideaalne banaanide kasvatamisel; läbipaistvus 2/5, valguse hajutamine 5/5, infrapuna tõke 5/5),  Agrilite (suure elastsuse ja heade mehaaniliste omadustega vastupidav kasvuhoonekile), Aralux (hea läbipaistvus, valguse ja soojuse hajutamine; ideaalne jõhvikate kasvatamisel) ja Huelvasol (ka õhukese kile puhul on tagatud head mehaanilised omadused ning vastupidavus ajale; ideaalne maasikate kasvatamiseks).

Evalux on suure elastsuse ja hea vastupidavusega kasvuhoonekile ka jahedamatesse ning lumega piirkondadesse, samuti on laialt kasutatav Agrisol, mis on eriti hinnatud punaste viljade kasvatamiseks mõeldud kasvuhoonete kattena. Agrilux on enimmüüdud kile, kuna sobib hästi parasvöötmesse kõikide kultuuride kasvatamiseks. Serralux kilet kasutatakse piirkondades, kus on tarvidus otsest päikese valguskiirgust vähendada, hoides samas öistel tundidel kasvuhoones endiselt soojust. Agriterm aitab hoida soojust parasvöötmes kasvavatel taimedel.

Soojas kliimas, kus pole oluline kasvuhoone sooja hoidev efekt, vaid seda vajatakse vaid taimedele eritingimuste loomiseks, sobivad kasutamiseks Agrifilm SHR (taimedele, mis vajavad väävlit),  Più Chiaro  (hea temperatuuri kontroll) ja Opalux (piimjasvalge, intensiivse päikesekiirguse vähendamiseks; läbipaistvus 3/5, valguse hajutamine 5/5, infrapuna tõke 5/5).

Vignasol on suure infrapunavalgust blokeeriva ning minimaalse-maksimaalse temperatuuri kõikumisi ühtlustava omadusega kasvuhoonekile, millel on nii keskel kui äärtes tugevdused. Vignasol ja tugevduste ning väävliga taimede töötlemisele hästi vastu pidav Agrivigna on mõeldud eelkõige viinamarjade, kirsside, kiivide jms kasvatamiseks. 

Powerlux on kahekihiline kasvuhoonekile, mille õhuvahe aitab hoida temperatuuri, vähendades järsu kuumenemise või temperatuurilanguse mõju, ning samas hoida relatiivne õhuniiskus kontrolli all. Kile on õhuke ning hea läbipaistvusega. Powerlux kile koostisele spetsiaalse UV STOP lisamisel on tulemuseks kile Virolux, mis lisaks temperatuuri hoidmisele peletab ka putukaid ning viiruseid. Selle omaduse tõttu ei sobi kile kasutamiseks kultuuridega, mis vajavad looduslikke tolmendajaid.

Agristretch 7K silokiles on ühendatud kõrgtasemel kõik silokilele esitatud nõudmised mehaaniliste näitajate, kleepuvuse ja tiheduse osas. Kilet toodetakse kahes laiuses (50 ja 75 cm) ning kolmes värvis (must, valge, roheline). Agrisilo (paksus 0,18/0,20 mm) ja Supersilo (paksus 0,12/0,14 mm) hoiavad võimalikult kaua sööda toiteväärtust, kaitsevad roiskumise ja käärimise eest. Kilesid toodetakse värvides: piimvalge, valge-must, roheline-must, must. Silokiledega koos kasutamiseks on mõeldud läbipaistev suure elastsusega Agripack kile, mis vähendab oluliselt väliskeskkonnast õhu pääsemist sööda juurde.

Märkus: toodud hind kehtib aastaks 2023!

Peenrakiledel on mitu taimekasvatuse seisukohalt olulist funktsiooni - umbrohu kasvu pärssimine, kasvatuses vajaliku veekoguse optimeerimine, kuid samuti aitavad need tõrjuda kahjureid (näiteks valged ja hõbedased kiled on head lehetäide ja kasvuhoonekarilaste vastu) ja parandada saagi kvaliteeti. Spetsiaalsed kiled on ka pinnase steriliseerimiseks ja solarisatsiooniks.

Maamasina OÜ laos on üldjuhul olemas tavaline must peenrakile paksusega 0,06 mm, mis tänu oma elastsusele ja vastupidavusele on sobiv ka mitmeaastaste kultuuride kasvatamiseks - kile rebeneb vähe ning pole kasvatustsükli lõpuks põllul lagunenud. Suuri koguseid ette tellides on võimalik osta kõiki Agriplasti tootevalikus olevaid tooteid, üksikute rullide vajadusest tuleb teada anda hiljemalt oktoobri lõpuks ning sel juhul püüame need uueks hooajaks hankida.

Allpool toodud tabelis on ära toodud tavalise peenrakile erinevad verisioonid koos nende põhiomadustega. Rohelisega on tähistatud tavalised kiled,  roosaga spetsiaalsed kiled ning sinisega fotoselektiivsed kiled.

LK6_kilerull

UV-kindel must peenrakile, paksus 0,06 mm, laius 1400 mm, rullis 450 m

Hind: 155 €/rull (lisandub käibemaks)

jooksva meetri kulu 0,34 € 

AGRIBIO
Biolagunev peenrakile Agribio®
Läbipaistvus 1/4 * Valguse hajutamine 1/4 * Infrapuna tõke 1/4
Peenrakile
Peenrakile (erinevad)

ECOPIC
Fumigeerimist võimaldav peenrakile EcoPIC®
Läbipaistvus 1/4 * Valguse hajutamine 1/4 * Infrapuna tõke 1/4
ECOTIF-1
Steriliseerimise/solarisatsiooni peenrakile EcoTIF®
Läbipaistvus 1/4 * Valguse hajutamine 1/4 * Infrapuna tõke 3/4
Solarisatsioonikile
Solarisatsioonikiled
Võimaldavad tõsta mulla temperatuuri väga kõrgeks
SOLEX
Kasvuhoonekile Solex®
Läbipaistvus 4/5 * Valguse hajutamine 3/5 * Infrapuna tõke 4/5
AGRILITE
Kasvuhoonekile Agrilite®
Läbipaistvus 2/5 * Valguse hajutamine 5/5 * Infrapuna tõke 4/5
ARALUX
Kasvuhoonekile Aralux®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 5/5 * Infrapuna tõke 5/5
HUELVASOL
Kasvuhoonekile Huelvasol®
Läbipaistvus 4/5 * Valguse hajutamine 4/5 * Infrapuna tõke 3/5
EVALUX
Kasvuhoonekile Evalux®
Läbipaistvus 4/5 * Valguse hajutamine 2/5 * Infrapuna tõke 4/5
AGRILUX
Kasvuhoonekile Agrilux®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 4/5 * Infrapuna tõke 4/5
AGRISOL
Kasvuhoonekile Agrisol®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 4/5 * Infrapuna tõke 4/5
SERRALUX
Kasvuhoonekile Serralux®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 4/5 * Infrapuna tõke 4/5
AGRITERM
Kasvuhoonekile Agriterm®
Läbipaistvus 4/5 * Valguse hajutamine 3/5 * Infrapuna tõke 3/5
AGRIFILM
Kasvuhoonekile Agrifilm®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 3/5 * Infrapuna tõke 1/5
PIU-CHIARO
Kasvuhoonekile Più Chiaro®
Läbipaistvus 4/5 * Valguse hajutamine 3/5 * Infrapuna tõke 1/5
VIGNASOL
Kasvuhoonekile Vignasol®
Läbipaistvus 2/5 * Valguse hajutamine 5/5 * Infrapuna tõke 4/5
AGRIVIGNA
Kasvuhoonekile Agrivigna®
Läbipaistvus 3/5 * Valguse hajutamine 3/5 * Infrapuna tõke 1/5
POWERLUX
Õhuvahedega kasvuhoonekile Powerlux®
Läbipaistvus 5/5 * Valguse hajutamine 2/5 * Infrapuna töke 2/5
POWERLUX
Putukate- ja viiruste vastane kasvuhoonekile Virolux®
Läbipaistvus 5/5 * Valguse hajutamine 2/5 * Infrapuna töke 2/5
AGRISTRETCH
Silokile Agristretch 7K®
Laius 50 või 75 cm; värvus must, valge või roheline
AGRISILO
Silokiled Agrisilo® ja Supersilo®
Toodetakse värvides: piimvalge, valge-must, roheline-must, must